اتوماسیون اداری تحت وب
  منوی اصلی
  صفحه اصلی
  تماس باما
  علم و تکنولوژی...!
  محصولات شرکت
  مقالات
آخرین مطالب تازه های علم و تکنولوژی
گران قیمت ترین سنگ جهان گران قیمت ترین سنگ جهان
درمان معلولیت جسمی با استفاده از امواج مغزی درمان معلولیت جسمی با استفاده از امواج مغزی
بازی های ویدئویی و خطر بیماری ذهنی بازی های ویدئویی و خطر بیماری ذهنی
چرا زمان خواب کودک بسیار مهم است چرا زمان خواب کودک بسیار مهم است
با یک بازی کامپیوتری وزن کم کنید با یک بازی کامپیوتری وزن کم کنید
آیا دلفین ها هوشیاری ویژه ای دارند آیا دلفین ها هوشیاری ویژه ای دارند
کلید جوانی ابدی چیست کلید جوانی ابدی چیست
قلبی که با لیزر کنترل میشود قلبی که با لیزر کنترل میشود
گرمایش جهانی باعث کوچک شدن پروانه ها میشود گرمایش جهانی باعث کوچک شدن پروانه ها میشود
آزمونی که چگونگی درک شما از زمان را نشان میدهد آزمونی که چگونگی درک شما از زمان را نشان میدهد
اپلیکیشن موبایلی که تا 60 ثانیه قبل از زلزله اخطار می دهد اپلیکیشن موبایلی که تا 60 ثانیه قبل از زلزله اخطار می دهد
 آینده تکنولوژی در درمان پیر شدن انسان آینده تکنولوژی در درمان پیر شدن انسان
خودرو های خودران خودرو های خودران
نگهداری از کودکان با کمک فناوری دیجیتالی نگهداری از کودکان با کمک فناوری دیجیتالی
ربات‌های سرآشپز در آینده‌ای نزدیک ربات‌های سرآشپز در آینده‌ای نزدیک
خاموش کردن آتش با امواج صوتی خاموش کردن آتش با امواج صوتی
با امواج WiFi دستگاه‌ خود را شارژ کنید با امواج WiFi دستگاه‌ خود را شارژ کنید
اولین داروی پیشگیری از ایدز ساخته شد اولین داروی پیشگیری از ایدز ساخته شد
شمارش کالری غذا با دستیار هوشمند شمارش کالری غذا با دستیار هوشمند
کوچکترین حافظه ۱ ترابایتی دنیا کوچکترین حافظه ۱ ترابایتی دنیا
خودرویی با توانایی خواندن فکر راننده خودرویی با توانایی خواندن فکر راننده
بدیل تصاویر سیاه و سفید به رنگی با هوش مصنوعی بدیل تصاویر سیاه و سفید به رنگی با هوش مصنوعی
اولین تلفن های قابل انعطاف اولین تلفن های قابل انعطاف
پیشگویی ژنتیکی پیشگویی ژنتیکی
شهری که حس می کند شهری که حس می کند
پرینت ۳ بعدی فلز پرینت ۳ بعدی فلز
با ردیاب کانکت تگ سامسونگ چیزی را گم نخواهید کرد؛ ردیابی همه کاره برای انجام کارهای مختلف! با ردیاب کانکت تگ سامسونگ چیزی را گم نخواهید کرد؛ ردیابی همه کاره برای انجام کارهای مختلف!
خط کشی هوشمند محل عبور عابر پیاده خط کشی هوشمند محل عبور عابر پیاده
هر آنچه که باید در مورد بلوتوث 5 بدانیم هر آنچه که باید در مورد بلوتوث 5 بدانیم
تلفن همراهی که بدون باتری و با امواج نوری و رادیویی کار می‌کند تلفن همراهی که بدون باتری و با امواج نوری و رادیویی کار می‌کند
گوگل منظومه‌ی شمسی را هم به گوگل مپ اضافه کرد گوگل منظومه‌ی شمسی را هم به گوگل مپ اضافه کرد
تبدیل کردن پوست به نمایشگر تبدیل کردن پوست به نمایشگر
اپل سال آینده با تاچ آیدی خداحافظی می‌کند اپل سال آینده با تاچ آیدی خداحافظی می‌کند
سلامت ستون فقرات با صندلی هوشمند سلامت ستون فقرات با صندلی هوشمند
در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند
عینک هوشمند آمازون به زودی معرفی می‌شود عینک هوشمند آمازون به زودی معرفی می‌شود
تاریخچه ساعت های هوشمند و ویژگی های منحصر بفرد آن جهت مقایسه و خرید تاریخچه ساعت های هوشمند و ویژگی های منحصر بفرد آن جهت مقایسه و خرید
اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر منعطف، سال آینده راهی بازار می‌شود اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر منعطف، سال آینده راهی بازار می‌شود
یخچال هوشمند پاناسونیک، یخچالی که برای شما خوراکی می آورد! یخچال هوشمند پاناسونیک، یخچالی که برای شما خوراکی می آورد!
  جدیدترین مقالات
فرهنگ ایرانیان فرهنگ ایرانیان
عشاير و هويت ملي عشاير و هويت ملي
سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان  سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان
خلیج فارس در دوران باستان خلیج فارس در دوران باستان
نحوه بازیابی رمز عبور فایل های ZIP نحوه بازیابی رمز عبور فایل های ZIP
مفهوم شبکه های اجتماعی مفهوم شبکه های اجتماعی
سلطان نابغه اینترنت سلطان نابغه اینترنت
رایانه هایی با سرعت نور رایانه هایی با سرعت نور
داستان جالب و زیبا داستان جالب و زیبا
آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ ؟ آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ ؟
نوین پارمیس مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تحت وب
فراموشی، احتمالا عملکردی حیاتی برای مغز است
فراموشی می‌تواند بر عملکرد روزانه‌ی ما تأثیرات منفی داشته باشد و شاید به آن به‌عنوان نقصی در عملکرد مغز نگاه کنید؛ ولی محققان دانشگاه تورنتو می‌گویند این ویژگی مغز به ما در تصمیم‌گیری‌ هوشمندانه‌تر کمک می‌کند.


عصب‌‌شناسان کانادایی در مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده است، نگاه تازه‌ای به مغز و نحوه‌ی ذخیره‌سازی اطلاعات آن ارائه کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند فراموشی، راهکاری است که مغز برای اولویت‌بندی اطلاعات به کار می‌برد. به‌عنوان مثال اطلاعاتی که مغز شما از محیط پیرامون خود جمع‌آوری می‌کند، لازم نیست شامل تمامی جزئیاتِ آن محیط باشد؛ چرا که مغز نه برای انتقال دقیق داده‌ها به‌مانند حافظه‌ی ذخیره‌سازی در رایانه، که به جهت نگه‌داری اطلاعات اساسی و حیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی تنها اطلاعاتی که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های آینده مثمر ثمر واقع شود، برای مغز ارجحیت دارد و طبیعتا بقای ما نیز به این اطلاعات اساسی وابسته است. پرفسور بلیک ریچاردز، یکی از پژوهشگران این تحقیق، می‌گوید:

مهم است که مغز، اطلاعات غیر مرتبط را فراموش کند و در عوض بر چیزهایی تمرکز داشته باشد که قرار است در تصمیم‌گیری در جهان پیرامون کمک کنند.
در چند دهه‌ی اخیر نگاه‌ها بر تغییرات سلول‌های مغزی تنها در جهت ذخیره‌ی اطلاعات بوده است
پال فرنکلند، همکار پرفسور ریچاردز در این پژوهش، نقل می‌کند:

ما شواهد زیادی از تحقیق اخیر به دست آوردیم که از وجود مکانیسم‌هایی برای کمک به فراموشی خبر می‌دهد؛ این سازوکار، با آن‌هایی که در ذخیره‌سازی اطلاعات دخیل‌ هستند، متفاوت‌اند.
فراموشی از مغز انرژی می‌گیرد
به‌مانند هر تلاش دیگری، زحمت فراموش کردن اطلاعات برای مغز هزینه در بر دارد و انرژی مصرف می‌کند. ممکن است این سؤال پیش بیاید که دلیل اینکه مغز انرژی را صرف از بین بردن اطلاعات می‌کند چیست؟ پژوهشگران دو دلیل عمده را برای این موضوع عنوان کردند:

اولین دلیل، تلاش مغز برای وفق دادن ما با محیط جدید و تصمیم‌گیری بر اساس شرایط و موقعیت‌های نو است. به یادآوردن اطلاعات از مکانی که تغییر کرده است و دیگر به‌مانند گذشته نیست، نه‌تنها به درد ما نمی‌خورد؛ بلکه ممکن است به خاطر تناقض با اطلاعات جدید، ما را گیج و سردرگم کند.

دومین موردی که پژوهشگران به آن اشاره کرده‌اند، تعمیم دادن اتفاقات گذشته برای تصمیم‌گیری در آینده است. فراموشی در این زمینه نیز ما را یاری می‌دهد. به این کار در «هوش مصنوعی» به‌اصطلاح منظم‌سازی (Regularisation) می‌گویند. یک برداشت کلی از کافی‌شاپی که هفته‌ی پیش رفتید، برای شما کفایت می‌کند که به‌مانند بار اول، برای پیدا کردن مکان آن و نحوه‌ی سفارش سردرگم نشوید. ولی جزئیات اضافه‌ چیزی نیست که اهمیت خاصی برای شما و شرایطی که در آن قرار دارید داشته باشد. به عبارت ساده‌تر آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، توسط مغز دریافت و بقیه فراموش می‌شود تا اطلاعات مفید ذخیره‌شده، برای تصمیم‌گیری در آینده مورد استفاده قرار بگیرد. ریچاردز می‌گوید:

اگر قرار باشد که دور دنیا را بگردید و مغز شما به‌صورت دائم خاطرات متعددی را که باهم تناقض دارند، بازآوری کند، تصمیم‌گیری آگاهانه در آینده برایتان سخت خواهد شد.


حافظه، مکانی برای انباشت بی‌وقفه اطلاعات نیست؛ بلکه هدف آن هوشمندتر ساختن شما برای تصمیم‌گیریِ زیرکانه است
سرعت فراموشی ما به محیط نیز وابسته است. به عبارتی تفاوت‌های بیشتر در محیط اطراف، سرعت فراموشی ما را بالاتر می‌برد. حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که منفعت بالا رفتن نرخ فراموشی با تغییر محیط در چیست؟

برای بررسی این موضوع، تحقیقی روی موش‌های آزمایشگاهی در پیدا کردن مسیر خروج از ماز انجام شد. بعد از اولین مرحله، به گروهی از موش‌ها دارویی برای فراموش کردن مسیر خورانده شد. بعد از جابجا کردن مکان ماز، به نظر می‌رسید این موش‌ها از امتیاز ویژه‌ای برخوردار بودند؛ چراکه مسیر جدید را سریع‌تر پیدا می‌کردند.


حافظه و هوش مصنوعی
فراموشی جزئی از عملکرد حافظه است. این گزاره به نظر کنایه‌ای خنده‌دار می‌رسد؛ با این حال واقعیت دارد. در هوش مصنوعی، اضافه شدن بدون توقف اطلاعات، باعث به وجود آمدن پدیده‌ای به اسم Over-fitting می‌شود. به عبارتی اطلاعات ذخیره‌شده در دستگاه آن‌قدر زیاد می‌شود که توانایی تصمیم‌گیری هوشمندانه را از آن می‌گیرد. پروفسور ریچاردز که روی هوش مصنوعی هم کار می‌کند، امیدوار است با الهام گرفتن از سازوکار مغز در امر فراموشی بتواند دستگاه‌هایی طراحی کند که قابلیت تعامل با دنیا واقعی داشته باشند.به عبارتی ریچاردز در پی آن است که تصمیم‌گیری در این دستگاه‌ها به‌مانند انسان صورت پذیرد. شاید بتوان با درک ریزه‌کاری‌های مغز انسان‌ در زمینه‌ی حافظه، نوعی هوش مصنوعی طراحی کرد که بین اطلاعات غیر ضروری و حیاتی تمایز قائل شود و بتواند تصمیم‌های زیرکانه بر اساس آن‌ها بگیرد.

سخن آخر
فراموش کردن اطلاعات، گاهی آزاردهنده است و حتی در پاره‌ای از موارد می‌تواند نشانه‌ای از بیماری جدی تلقی شود؛ بااین‌حال نیاز نیست که با هر فراموشی نگران این موضوع شوید. بار بعدی که فراموش کردید کلید خانه را کجا گذاشتید، به این فکر نکنید که دچار بیماری زوال عقل شده‌اید؛ بلکه آن را به‌عنوان عملکردی صحیح و البته اساسی تلقی کنید و نفس راحت و عمیقی بکشید.

این ویژگی مغز ما می‌تواند به کمک متخصصان در زمینه‌ی هوش مصنوعی نیز بیاید. به بیان دیگر این تحقیقات، افق روشنی برای هوش مصنوعی و توانایی تمیز دادن اطلاعات حیاتی و غیر ضروری برای تصمیم‌گیری هوشمندانه هویدا کرده‌اند.برگرفته از سایت : www.zoomit.ir


ارسال كننده: هاجر شاهرخ

تاريخ ارسال: 31/5/1396
 

محصولات شرکت
نرم افزار جامع حمل ونقل و ردیابی خودرو نوين پارميس نرم افزار جامع حمل ونقل و ردیابی خودرو نوين پارميس
طراحی تخصصی وب سایت - استاتیک و داینامیک طراحی تخصصی وب سایت - استاتیک و داینامیک
نرم افزار جامع اتوماسیون اداری تحت وب نرم افزار جامع اتوماسیون اداری تحت وب
نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان پارمیس- پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- اتوماسیون اداری - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان پارمیس- نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- اتوماسیون اداری - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - نوین پارمیس - تحت وب - اتوماسیون اداری تحت وب- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری اتوماسیون - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - نوین پارمیس - تحت وب - افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین - پارمیس - تبادل لینک - طراحی وب سایت نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - نرم افزار حمل و نقل - مقالات علمی - مقاله های سایت - ابزار های وب سایت - کتابخانه دیجیتال - خانه داری تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان پارمیس- نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون