اتوماسیون اداری تحت وب
  منوی اصلی
  صفحه اصلی
  تماس باما
  علم و تکنولوژی...!
  محصولات شرکت
  مقالات
آخرین مطالب تازه های علم و تکنولوژی
با ردیاب کانکت تگ سامسونگ چیزی را گم نخواهید کرد؛ ردیابی همه کاره برای انجام کارهای مختلف! با ردیاب کانکت تگ سامسونگ چیزی را گم نخواهید کرد؛ ردیابی همه کاره برای انجام کارهای مختلف!
خط کشی هوشمند محل عبور عابر پیاده خط کشی هوشمند محل عبور عابر پیاده
هر آنچه که باید در مورد بلوتوث 5 بدانیم هر آنچه که باید در مورد بلوتوث 5 بدانیم
تلفن همراهی که بدون باتری و با امواج نوری و رادیویی کار می‌کند تلفن همراهی که بدون باتری و با امواج نوری و رادیویی کار می‌کند
گوگل منظومه‌ی شمسی را هم به گوگل مپ اضافه کرد گوگل منظومه‌ی شمسی را هم به گوگل مپ اضافه کرد
تبدیل کردن پوست به نمایشگر تبدیل کردن پوست به نمایشگر
اپل سال آینده با تاچ آیدی خداحافظی می‌کند اپل سال آینده با تاچ آیدی خداحافظی می‌کند
سلامت ستون فقرات با صندلی هوشمند سلامت ستون فقرات با صندلی هوشمند
در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند
عینک هوشمند آمازون به زودی معرفی می‌شود عینک هوشمند آمازون به زودی معرفی می‌شود
تاریخچه ساعت های هوشمند و ویژگی های منحصر بفرد آن جهت مقایسه و خرید تاریخچه ساعت های هوشمند و ویژگی های منحصر بفرد آن جهت مقایسه و خرید
اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر منعطف، سال آینده راهی بازار می‌شود اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر منعطف، سال آینده راهی بازار می‌شود
یخچال هوشمند پاناسونیک، یخچالی که برای شما خوراکی می آورد! یخچال هوشمند پاناسونیک، یخچالی که برای شما خوراکی می آورد!
با این دستگاه، هم آیفون‌تان را شارژ کنید و هم از اطلاعاتتان بک‌آپ بگیرید! با این دستگاه، هم آیفون‌تان را شارژ کنید و هم از اطلاعاتتان بک‌آپ بگیرید!
هرگز بلوتوث خود را روشن رها نکنید! هک بلوتوث در کمین شما هستند! هرگز بلوتوث خود را روشن رها نکنید! هک بلوتوث در کمین شما هستند!
هوش مصنوعی از یک سلفی شما مدل ۳D چهره تان را می سازد! هوش مصنوعی از یک سلفی شما مدل ۳D چهره تان را می سازد!
تشخیص عنبیه با iris scanner یا تصویر سه‌بعدی صورت با Face ID؛ کدام یک بهتر است؟ تشخیص عنبیه با iris scanner یا تصویر سه‌بعدی صورت با Face ID؛ کدام یک بهتر است؟
با این باتری لیتیوم-یون جدید دستگاه های الکترونیکی آتش نمی گیرند! با این باتری لیتیوم-یون جدید دستگاه های الکترونیکی آتش نمی گیرند!
میکرو موتورهای رساننده دارو قادر به درمان عفونت‌های باكتريایی در معده هستند میکرو موتورهای رساننده دارو قادر به درمان عفونت‌های باكتريایی در معده هستند
آلکسا و سیری در برابر دستورات فراصوتی آسیب‌پذیر هستند آلکسا و سیری در برابر دستورات فراصوتی آسیب‌پذیر هستند
جهش بزرگ در فناوری پیشرانه‌ های توربوشارژر جهش بزرگ در فناوری پیشرانه‌ های توربوشارژر
اندروید اوریو تقریبا شبیه به اندروید نوقا است اندروید اوریو تقریبا شبیه به اندروید نوقا است
کالبد شکافی کامل! چرا شارژ تلفن همراه با پورت USB اتومبیل اینقدر طول میکشد؟ کالبد شکافی کامل! چرا شارژ تلفن همراه با پورت USB اتومبیل اینقدر طول میکشد؟
بازسازی باران ‌های الماس نپتون و اورانوس در آزمایشگاه بازسازی باران ‌های الماس نپتون و اورانوس در آزمایشگاه
فیت بیت از ترازوی هوشمند Aria 2 رونمایی کرد فیت بیت از ترازوی هوشمند Aria 2 رونمایی کرد
دست رباتیکی چاپ سه بعدی، تفسیرگر زبان اشاره دست رباتیکی چاپ سه بعدی، تفسیرگر زبان اشاره
به سمت پنجره‌های هوشمندتر به سمت پنجره‌های هوشمندتر
۱۰ پیش‌بینی در مورد آینده دنیای عکاسی ۱۰ پیش‌بینی در مورد آینده دنیای عکاسی
با لامپ‌های LED خداحافظی کنید با لامپ‌های LED خداحافظی کنید
دیگر سرطان معنای مرگ ندارد؛ واکسن سرطان در بازی مبارزه با سرطان روش‌ها را تغییر خواهد داد! دیگر سرطان معنای مرگ ندارد؛ واکسن سرطان در بازی مبارزه با سرطان روش‌ها را تغییر خواهد داد!
نگاهی به ۵ فناوری که آینده‌ی ما را تغییر خواهند داد نگاهی به ۵ فناوری که آینده‌ی ما را تغییر خواهند داد
فراموشی، احتمالا عملکردی حیاتی برای مغز است فراموشی، احتمالا عملکردی حیاتی برای مغز است
تولید بافت زیستی شبیه به لایه‌های دستمال کاغذی برای ترمیم اندام‎های انسان تولید بافت زیستی شبیه به لایه‌های دستمال کاغذی برای ترمیم اندام‎های انسان
توسعه‌ی باتری‌ انعطاف‌ پذیر برای استفاده در دستگاه‌های پوشیدنی و ایمپلنت‌ها توسعه‌ی باتری‌ انعطاف‌ پذیر برای استفاده در دستگاه‌های پوشیدنی و ایمپلنت‌ها
حالت هواپیما چیست و چه موقع باید از آن استفاده کرد حالت هواپیما چیست و چه موقع باید از آن استفاده کرد
آدرس وبسایتتان را با اموجی ثبت کنید! پای شکلک ها به آدرس ها هم باز شد! آدرس وبسایتتان را با اموجی ثبت کنید! پای شکلک ها به آدرس ها هم باز شد!
ساخت تراشه‌ای به اندازه‌ سکه‌ برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده ساخت تراشه‌ای به اندازه‌ سکه‌ برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده
نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد
اپلیکیشن‌هایی که باتری گوشی شما را زود خالی می‌کنند را بشناسید! اپلیکیشن‌هایی که باتری گوشی شما را زود خالی می‌کنند را بشناسید!
آمار جالب شبکه های اجتماعی؛ کاربران فعال به ۳ میلیارد نفر رسیدند، بدون توقف در رشد! آمار جالب شبکه های اجتماعی؛ کاربران فعال به ۳ میلیارد نفر رسیدند، بدون توقف در رشد!
  جدیدترین مقالات
فرهنگ ایرانیان فرهنگ ایرانیان
عشاير و هويت ملي عشاير و هويت ملي
سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان  سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان
خلیج فارس در دوران باستان خلیج فارس در دوران باستان
نحوه بازیابی رمز عبور فایل های ZIP نحوه بازیابی رمز عبور فایل های ZIP
مفهوم شبکه های اجتماعی مفهوم شبکه های اجتماعی
سلطان نابغه اینترنت سلطان نابغه اینترنت
رایانه هایی با سرعت نور رایانه هایی با سرعت نور
داستان جالب و زیبا داستان جالب و زیبا
آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ ؟ آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ ؟
نوین پارمیس مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تحت وب
سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان
 

 • تراژدى سياوش (سياوخش)

 از حوادث غمبارى كه فردوسى به بهترين صورت نقل مى كند اين است كه سودابه همسر كيكاوس به فرزند شوهرش (سياوش) (سياوخش) دل باخت و مى خواست به شوهر خيانت كند. اما سياوش از قبول تمناى اهريمنى سودابه امتناع كرد. سودابه عصبانى شد و پيش شوهرش يعنى كيكاوس شكايت كرد و او را به خيانت متهم كرد. موبدى براى داورى انتخاب شد و مقرر شد كه سياوش و سودابه از آتش بگذرند، هر كدام كه به سلامت از آتش گذشت بى گناه است. سياوش كه بى گناه بود به سلامتى از آتش گذشت ولى سودابه كه خود را مقصر مى دانست از آتش عبور نكرد. سياوش بر سر اين موضوع، قهرآلود پدر را ترك نمود و راه توران را در پيش گرفت. افراسياب دختر خود «فرنگيس» را به زوجيت سياوش درآورد. از آنجا كه گرسيوز برادر افراسياب بر سياوش حسد  برد، اسباب كشتن او را فراهم ساخت. تورانيان به فرمان افراسياب خون ناحق او را بر زمين ريختند. سياوش پسر كوچكى داشت به نام «كيخسرو» كه او را از ترس افراسياب مخفيانه شبانان تربيت و سرپرستى مى كردند و او همان است كه پس از كيكاوس پادشاه ايران شد. چون خبر كشته شدن سياوش به ايران رسيد، كيكاوس و رستم را سخت خشمگين كرد. رستم كه خود تربيت كننده سياوش بود و به او مهر مى ورزيد، تصميم گرفت كه انتقام خون سياوش را بگيرد . رستم به توران لشكر كشيد و افراسياب را شكست داد و سرزمين توران را گرفت و مدتى بر تخت او تكيه زد. رستم قبل از حمله به توران كين سياوش را از سودابه گرفت و او را كشت. فردوسى در اين باب گويد: به خنجر به دو نيم كردش به راه/ نجنبيد بر جاى كاوس شاه. سودابه را شرورترين و نابكارترين زن در شاهنامه مى دانند.

 • جهاندارى لهراسب و جانشينانش

 پدرش اروندشاه برادر كيكاوس و مادرش تناز دختر آرش بود. او براى آشتى با توران پايتخت خود را به بلخ انتقال داد. لهراسب عاقبت پادشاهى را به گشتاسب سپرد و خود به نوبهار بلخ رفت و به پرستش اهورمزدا پرداخت. فردوسى در اين باره گويد: چو گشتاسب را داد لهراسب تخت/ فرود آمد از تخت و بربست رخت، به بلخ گزين شد بران نوبهار/ كه يزدان پرستان بدان روزگار. گشتاسب همان كسى است كه به عقيده زرتشتيان (زرتشت يگانه پيامبر آريايى) در زمان او پيامبر شد و عاقبت در خلال جنگ با توران كشته شد.

 

زرتشت پيامبر ايرانيان

 

 فرزند گشتاسب اسفنديار بود كه به دست زرتشت روئين تن شد زيرا زرتشت آبى بر سر اسفنديار ريخت و تمام بدنش كه آب به آن رسيده بود مصون از تير بود به غير از چشمانش را كه هنگام ريختن آب بسته بود و برخى معتقدند كه به توصيه زرتشت در آبى شنا كرده بود كه او را روئين تن نموده بود. اسفنديار در شاهنامه تالى رستم و بزرگترين پهلوان كيانى بود. رستم چون با اسفنديار به جنگ پرداخت و او را حريف نبود به راهنمايى سيمرغ تيرى به چشمان اسفنديار زد و او را كشت. بعد از مرگ اسفنديار فرزندش بهمن به پادشاهى كيانيان رسيد. بهمن را ايرانى ها و اسطوره شناسان همان اردشير درازدست مى دانند و به او فتوحات زيادى نسبت مى دهند. بعد از بهمن، «هما» به جانشينى او انتخاب شد و پسرى آورد كه «داراب» نام داشت. پسر او «دارا» آخرين پادشاه سلسله كيانى است و ايرانى ها او را داريوش سوم مى دانند كه با اسكندر مقدونى جنگ كرد و مغلوب شد. فردوسى نتيجه كار اسكندر را در اين باره مى گويد: سكندر كه آمد به اين روزگار/ بكشت آن كه بد در جهان شهريار، برفتند وزيشان جز از نام زشت/ نماند و نيايد خرم بهشت. طبق رواياتى كه سينه به سينه از موبدان به زمان فردوسى رسانيدند، اسكندر اوستاى اصلى را كه شامل كليه قصص باستانى و تاريخى ايران بود سوزانيد و مدارك تاريخى ايران از ميان رفت. پس از مطالعه شاهنامه معلوم مى شود كه حلقه هاى مفقود در تاريخ ايران بسيار است. دوران ماد و هخامنشى و پانصد سال دوران اشكانى در آن ديده نمى شود.

 خاورشناسان بر آن شدند تا آنجايى كه مى توانند اين حلقه هاى مفقود شده را پيدا كنند و همان طور كه گفتيم اگر اسكندر، كتاب هاى موجود در تخت جمشيد به ويژه اوستاى بزرگ را در اسطخر نمى سوزانيد، خيلى از حقايق براى ما روشن مى شد. خاور شناسان ازجمله نولدكه و هرتسفلد شرق شناسان آلمان سعى بر اين دارند كه كيانيان را با هخامنشيان منطبق گردانند ولى در انطباق پاره اى از اسامى دچار اشكال مى شوند. در صفحه ۵۳۹ كتاب حماسه سرايى در ايران نوشته دكتر ذبيح الله صفا نوشته شده است كه در اكثر تواريخ اسلامى، بهمن را همان اردشير دراز دست دانسته اند. ابوريحان بيرونى اردشير دراز دست را در كتاب آثارالباقيه «مقر و شر» است كه به معنى توانا است و در پاره اى ديگر از آثار اسلامى كمبوجيه (كامبيز) را «قمبوس» گفته اند (رجوع شود به ايران در عهد باستان نوشته دكتر محمد جواد مشكور). استاد آرتو كريستين سن (A-Christensen) خاور شناس دانماركى در كتاب كيانيان به طرح اين مسئله مى پردازد و بهتر است كه خوانندگان به آن كتاب مراجعه كنند. استاد فقيد سيد محمد تقى مصطفوى كه ساليان دراز رئيس باستان شناسى ايران بود، كيخسرو را همان كوروش هخامنشى مى داند. پاسخ دادن به چنين سئوال مشكلى در گرو يك تحقيق دامنه دار توسط آقايان و خانم هاى محقق در زمينه هاى ادبيات باستانى و تاريخ ايران قديم است كه انشاءالله بتوانند در اين زمينه اقدام كنند و متاسفانه چون بعد از حكومت پانصد ساله اشكانيان، ساسانيان آثار آنان را از ميان بردند، فردوسى از پانصد سال حكومت اشكانى جز چند بيت شعر كه در نامه خسروان آمده است چيزى نمى داند و در اين باره مى گويد:

 چو كوتاه بد شاخ و هم بيخشان / نگويد جهانديده تاريخشان / از ايشان جز از نام نشنيده ام / نه در نامه خسروان ديده ام.

http://www.yadeyar.ir

نویسنده:
 
ارسال کننده: ا.جعفري
 
گروه مقاله: تاریخی


محصولات شرکت
نرم افزار جامع حمل ونقل و ردیابی خودرو نوين پارميس نرم افزار جامع حمل ونقل و ردیابی خودرو نوين پارميس
طراحی تخصصی وب سایت - استاتیک و داینامیک طراحی تخصصی وب سایت - استاتیک و داینامیک
نرم افزار جامع اتوماسیون اداری تحت وب نرم افزار جامع اتوماسیون اداری تحت وب
نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان پارمیس- پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- اتوماسیون اداری - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان پارمیس- نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- اتوماسیون اداری - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - نوین پارمیس - تحت وب - اتوماسیون اداری تحت وب- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری اتوماسیون - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - نوین پارمیس - تحت وب - افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین - پارمیس - تبادل لینک - طراحی وب سایت نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - نرم افزار حمل و نقل - مقالات علمی - مقاله های سایت - ابزار های وب سایت - کتابخانه دیجیتال - خانه داری تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان پارمیس- نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون