اتوماسیون اداری تحت وب
  منوی اصلی
  صفحه اصلی
  تماس باما
  علم و تکنولوژی...!
  محصولات شرکت
  مقالات
آخرین مطالب تازه های علم و تکنولوژی
با ردیاب کانکت تگ سامسونگ چیزی را گم نخواهید کرد؛ ردیابی همه کاره برای انجام کارهای مختلف! با ردیاب کانکت تگ سامسونگ چیزی را گم نخواهید کرد؛ ردیابی همه کاره برای انجام کارهای مختلف!
خط کشی هوشمند محل عبور عابر پیاده خط کشی هوشمند محل عبور عابر پیاده
هر آنچه که باید در مورد بلوتوث 5 بدانیم هر آنچه که باید در مورد بلوتوث 5 بدانیم
تلفن همراهی که بدون باتری و با امواج نوری و رادیویی کار می‌کند تلفن همراهی که بدون باتری و با امواج نوری و رادیویی کار می‌کند
گوگل منظومه‌ی شمسی را هم به گوگل مپ اضافه کرد گوگل منظومه‌ی شمسی را هم به گوگل مپ اضافه کرد
تبدیل کردن پوست به نمایشگر تبدیل کردن پوست به نمایشگر
اپل سال آینده با تاچ آیدی خداحافظی می‌کند اپل سال آینده با تاچ آیدی خداحافظی می‌کند
سلامت ستون فقرات با صندلی هوشمند سلامت ستون فقرات با صندلی هوشمند
در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند
عینک هوشمند آمازون به زودی معرفی می‌شود عینک هوشمند آمازون به زودی معرفی می‌شود
تاریخچه ساعت های هوشمند و ویژگی های منحصر بفرد آن جهت مقایسه و خرید تاریخچه ساعت های هوشمند و ویژگی های منحصر بفرد آن جهت مقایسه و خرید
اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر منعطف، سال آینده راهی بازار می‌شود اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر منعطف، سال آینده راهی بازار می‌شود
یخچال هوشمند پاناسونیک، یخچالی که برای شما خوراکی می آورد! یخچال هوشمند پاناسونیک، یخچالی که برای شما خوراکی می آورد!
با این دستگاه، هم آیفون‌تان را شارژ کنید و هم از اطلاعاتتان بک‌آپ بگیرید! با این دستگاه، هم آیفون‌تان را شارژ کنید و هم از اطلاعاتتان بک‌آپ بگیرید!
هرگز بلوتوث خود را روشن رها نکنید! هک بلوتوث در کمین شما هستند! هرگز بلوتوث خود را روشن رها نکنید! هک بلوتوث در کمین شما هستند!
هوش مصنوعی از یک سلفی شما مدل ۳D چهره تان را می سازد! هوش مصنوعی از یک سلفی شما مدل ۳D چهره تان را می سازد!
تشخیص عنبیه با iris scanner یا تصویر سه‌بعدی صورت با Face ID؛ کدام یک بهتر است؟ تشخیص عنبیه با iris scanner یا تصویر سه‌بعدی صورت با Face ID؛ کدام یک بهتر است؟
با این باتری لیتیوم-یون جدید دستگاه های الکترونیکی آتش نمی گیرند! با این باتری لیتیوم-یون جدید دستگاه های الکترونیکی آتش نمی گیرند!
میکرو موتورهای رساننده دارو قادر به درمان عفونت‌های باكتريایی در معده هستند میکرو موتورهای رساننده دارو قادر به درمان عفونت‌های باكتريایی در معده هستند
آلکسا و سیری در برابر دستورات فراصوتی آسیب‌پذیر هستند آلکسا و سیری در برابر دستورات فراصوتی آسیب‌پذیر هستند
جهش بزرگ در فناوری پیشرانه‌ های توربوشارژر جهش بزرگ در فناوری پیشرانه‌ های توربوشارژر
اندروید اوریو تقریبا شبیه به اندروید نوقا است اندروید اوریو تقریبا شبیه به اندروید نوقا است
کالبد شکافی کامل! چرا شارژ تلفن همراه با پورت USB اتومبیل اینقدر طول میکشد؟ کالبد شکافی کامل! چرا شارژ تلفن همراه با پورت USB اتومبیل اینقدر طول میکشد؟
بازسازی باران ‌های الماس نپتون و اورانوس در آزمایشگاه بازسازی باران ‌های الماس نپتون و اورانوس در آزمایشگاه
فیت بیت از ترازوی هوشمند Aria 2 رونمایی کرد فیت بیت از ترازوی هوشمند Aria 2 رونمایی کرد
دست رباتیکی چاپ سه بعدی، تفسیرگر زبان اشاره دست رباتیکی چاپ سه بعدی، تفسیرگر زبان اشاره
به سمت پنجره‌های هوشمندتر به سمت پنجره‌های هوشمندتر
۱۰ پیش‌بینی در مورد آینده دنیای عکاسی ۱۰ پیش‌بینی در مورد آینده دنیای عکاسی
با لامپ‌های LED خداحافظی کنید با لامپ‌های LED خداحافظی کنید
دیگر سرطان معنای مرگ ندارد؛ واکسن سرطان در بازی مبارزه با سرطان روش‌ها را تغییر خواهد داد! دیگر سرطان معنای مرگ ندارد؛ واکسن سرطان در بازی مبارزه با سرطان روش‌ها را تغییر خواهد داد!
نگاهی به ۵ فناوری که آینده‌ی ما را تغییر خواهند داد نگاهی به ۵ فناوری که آینده‌ی ما را تغییر خواهند داد
فراموشی، احتمالا عملکردی حیاتی برای مغز است فراموشی، احتمالا عملکردی حیاتی برای مغز است
تولید بافت زیستی شبیه به لایه‌های دستمال کاغذی برای ترمیم اندام‎های انسان تولید بافت زیستی شبیه به لایه‌های دستمال کاغذی برای ترمیم اندام‎های انسان
توسعه‌ی باتری‌ انعطاف‌ پذیر برای استفاده در دستگاه‌های پوشیدنی و ایمپلنت‌ها توسعه‌ی باتری‌ انعطاف‌ پذیر برای استفاده در دستگاه‌های پوشیدنی و ایمپلنت‌ها
حالت هواپیما چیست و چه موقع باید از آن استفاده کرد حالت هواپیما چیست و چه موقع باید از آن استفاده کرد
آدرس وبسایتتان را با اموجی ثبت کنید! پای شکلک ها به آدرس ها هم باز شد! آدرس وبسایتتان را با اموجی ثبت کنید! پای شکلک ها به آدرس ها هم باز شد!
ساخت تراشه‌ای به اندازه‌ سکه‌ برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده ساخت تراشه‌ای به اندازه‌ سکه‌ برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده
نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد
اپلیکیشن‌هایی که باتری گوشی شما را زود خالی می‌کنند را بشناسید! اپلیکیشن‌هایی که باتری گوشی شما را زود خالی می‌کنند را بشناسید!
آمار جالب شبکه های اجتماعی؛ کاربران فعال به ۳ میلیارد نفر رسیدند، بدون توقف در رشد! آمار جالب شبکه های اجتماعی؛ کاربران فعال به ۳ میلیارد نفر رسیدند، بدون توقف در رشد!
  جدیدترین مقالات
فرهنگ ایرانیان فرهنگ ایرانیان
عشاير و هويت ملي عشاير و هويت ملي
سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان  سياووش و سوگنامه ايرانيان باستان
خلیج فارس در دوران باستان خلیج فارس در دوران باستان
نحوه بازیابی رمز عبور فایل های ZIP نحوه بازیابی رمز عبور فایل های ZIP
مفهوم شبکه های اجتماعی مفهوم شبکه های اجتماعی
سلطان نابغه اینترنت سلطان نابغه اینترنت
رایانه هایی با سرعت نور رایانه هایی با سرعت نور
داستان جالب و زیبا داستان جالب و زیبا
آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ ؟ آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ ؟
نوین پارمیس مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تحت وب
عشاير و هويت ملي
 

اوراق تاريخ ايران، مشحون از تحركات ايلي و عشايري است كه وفاداري آنها را به ايران نشان مي دهد. بدون ترديد، تاريخ هر كدام از ايلات و قبايل عشايري ايران را ورق بزنيم، حكايات بسياري از فداكاريهاي آنها را در راه وطن مشاهده مي كنيم و اين بدان معناست كه عشايري بودن، تنها يك شيوه زيست است كه به اقتضاي شرايط اقليمي و زيست محيطي براي تأمين معاش برگزيده شده است و عنوان عشاير و زندگي سيار كوچ نشيني، هيچ گاه آنان را از علايق ملي و تمركز حواس و ثبات عزم نسبت به مام وطن غافل نساخته است.

يكي از مواردي كه نشان آشكاري از پيوند عشاير با ايران و هويت ملي ايراني است، نفوذ عميق فرهنگ و ادب ايراني است. بديهي است كه زبان و ادبيات به عنوان اركان مهم فرهنگ جامعه، محتواي هويت يك جامعه را تشكيل مي دهند و متون ادبي به عنوان نماد ادبيات و فرهنگ محسوب مي شود. در مكتب خانه هاي قديم، ملّاهاي عشايري كتابهاي بوستان و گلستان سعدي و شاهنامه فردوسي را به عنوان متن درس مورد استفاده قرار داده به فرزندان عشاير مي آموختند. در اين ميان شاهنامه در ميان عشاير از جايگاه ويژه اي برخوردار بود. محقق و عشاير پژوه ارجمند، آقاي دكتر جواد صفي نژاد، در اثر ارزشمند خود، عشاير مركزي ايران شرح مبسوطي از پيوند ماهوي و عاشقانه عشاير بويراحمد و بختياري و قشقايي و لرستان با شاهنامه را آورده و مواردي را كه خود شاهد آن بود، ذكر كرده است. ايشان نقل مي كنند:

 

         در تير ماه 1362 كه در منطقه سفيدار در طايفه قايد گيويها بودم در «مالي» به مناسبتي جواني ابياتي از شاهنامه را قرائت كرد. نگارنده هم در همان زمينه به جواب پرداخت، كار شاهنامه خواني بالا گرفت، ناگهان جوان شاهنامه خوان از مجلس كه حدود 10 تا 12 نفر در آن حضور داشتند بيرون رفته و داخل يكي از چادرها شد پس از زمان كوتاهي به مجلس بازگشت، مشاهده گرديد كه نامبرده چقه جنگ پوشيده و تفنگ برنو لوله بلندي به دوش انداخته در مقابل ما نشست، تفنگ را در كنار خود ستون نمود، با يك دست تفنگ را نگه داشته، دست ديگري را روي گوش خود گذارده با صداي بلند و سوزناكي خواندن مجدد شاهنامه را آغاز نمود و از اين خواندن همه حاضرين متأثر شده بودند. 1

سر اوستن هنري لايارد، ديپلمات انگليسي، كه در سالهاي 1839-1842 ميلادي به ايران مسافرت كرد، پس از شركت در يكي از مراسم شعرخواني در ايل بختياري، تحت تأثير قرار گرفته و مشاهدات خود را اين گونه ذكر كرده است:

          من بارها در قرارگاه محمدتقي خان شاهد و ناظر مراسم شعرخواني بودم و متوجه شدم كه خواندن اشعار و سرودهاي رزمي چه تأثير عميقي بر روي مردم كوه نشين بختياري به جاي مي گذارد ... آنان تا پاسي از شب در اطراف محمدتقي خان كه بر روي فرشي در كنار شعله هاي آتش نشسته بود جمع مي شدند و به آواز شفيع خان كه با صداي بلند مشغول خواندن شاهنامه يا داستان خسرو شيرين و ساير شعراي ايراني مانند حافظ و سعدي بود گوش مي دادند ... محمدتقي خان نيز مانند ديگران تحت تأثير اين گونه صحنه ها قرار مي گرفت.

من يك شب در اندرون شاهد بودم كه هنگامي كه يكي از داستانهاي مورد علاقه اش خوانده مي شد مانند يك طفل شروع به گريه نمود. وقتي من در نهايت تعجب به او گفتم شما در جنگهاي بسيار شركت جستيد و دشمنان فراواني را به دست خود به قتل رسانديد، چگونه از شنيدن چند بيت شعر اين چنين منقلب مي شويد؟ در پاسخ گفت: صاحب، نمي توانم جلو اشكهايم را بگيرم، اين اشعار قلب مرا مي سوزاند. 2

اين پيوند با هويت ايراني است كه عشاير را با ايران پيوند مي دهد و آنان براي حفظ تماميت آن، يا خود دولت تشكيل مي دهند يا در مواقع نياز دولتهاي مركزي را ياري مي كنند. بر پايه چنين يگانگي ميان عشاير و دولت مركزي و ايران است كه حكيم الهي در هشتم ذيقعده 1314 به ميرزا علي خان امين الدوله، صدراعظم مظفرالدين شاه، توصيه مي كند:

         تاريخ به ما آموخته است كه بهترين مدافعين در همه دوران، عشاير كوچ رو ايران بوده اند. از زمان مادها و فتح اسكندر تا زمان صفويه، عشاير براي كشور ايران نيروي قوي، مخلص و وفادار بوده اند كه مي توان روي آنان حساب كرد... در گذشته، شاهان هميشه به دنبال اين بودند كه عشاير را نسبت به سرنوشت كشور حساس كنند. آنان اغلب با ايجاد پيوندهاي زناشويي بين دختران خوانين و رؤسا، همبستگي و اتحاد ميان خود و ايلخانان را بيشتر و محكم تر مي كردند. بدين وسيله شاهان مي توانستند به هنگام گرفتاري، از پشتيباني مطمئن و محكم آنان بهره مند گردند ... در گذشته به هنگام جنگ، شاهان از اين قدرت استفاده مي كردند و تنها با همين قدرت بود كه حدود 600 سال تاج و تخت هخامنشيان در امان ماند. داريوش كبير، رؤساي ايلات را در گارد مخصوص خود ثبت نام كرده بود، گارد شاهنشاهي به عنوان گروهي مطيع و مغلوب نشدني درنظر گرفته مي شد. به حدي خوانين ايلات از خود شجاعت و خلوص نشان مي دادند كه شاهان اغلب به دنبال عشاير بودند و از هيچ فرصت مناسبي براي نزديك تر كردن خود به آنان، و برقراري اتحاد مستقيم فروگذاري نمي كردند؛ زيرا عشاير ارتش مهمي براي دفاع از مملكت به شمار مي رفت ... به لطف همكاري عشاير بود كه صفويه توانست به قدرت برسد. كريم خان زند ... از ايل زند برخاسته بود و اغلب از ايلات ديگر هم استمداد مي جست ... آغامحمد خان، بنيانگذار سلسله قاجار، از ايلات ترك بود و هميشه سعي مي كرد همه ايلات ايران را با هم متحد نمايد ... نبايد فراموش كرد كه ايران در مجموع مانند ارگانيسمي است كه عشاير حكم استخوان بندي آن را دارند و اين اسكلت باعث حفظ گوشت و قلب مي شود.

http://www.yadeyar.ir

نویسنده:
 
ارسال کننده: ا.جعفري
 
گروه مقاله: تاریخی


محصولات شرکت
نرم افزار جامع حمل ونقل و ردیابی خودرو نوين پارميس نرم افزار جامع حمل ونقل و ردیابی خودرو نوين پارميس
طراحی تخصصی وب سایت - استاتیک و داینامیک طراحی تخصصی وب سایت - استاتیک و داینامیک
نرم افزار جامع اتوماسیون اداری تحت وب نرم افزار جامع اتوماسیون اداری تحت وب
نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان پارمیس- پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- اتوماسیون اداری - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان پارمیس- نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- اتوماسیون اداری - تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - نوین پارمیس - تحت وب - اتوماسیون اداری تحت وب- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون اداری تبادل لینک اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری اتوماسیون - نوین پارمیس - دبیرخانه - حمل و نقل - نرم افزار حمل و نقل - طراحی وب سایت -اتوماسیون اداری نوین پارمیس - زیبا اندیشان - اتوماسیون اداری تحت وب- طراحی وب سایت- شهرداری- تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان - نوین پارمیس - تحت وب - افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین - پارمیس - تبادل لینک - طراحی وب سایت نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی - نرم افزار حمل و نقل - مقالات علمی - مقاله های سایت - ابزار های وب سایت - کتابخانه دیجیتال - خانه داری تازه های تکنولوژی - تکنولوژی - علم و تکنولوژی - پارمیس- زیبا اندیشان پارمیس- نوین پارمیس- اتوماسیون اداری تحت وب- افراد جویای کار - تبلیغات رایگان- گروه توسعه تبلیغات پارمیس novinparmis.co - www.novinparmis.com - http://www.novinparims.com - نوین پارمیس - مجری نرم افزارهای تخصصی و اتوماسیون